Get Adobe Flash player
Nye bilder i galleriet
Sommeravslutning 2019!
Klikk på bildet for å gå til galleriet
Arkiv
Linker
 
 

Plasstillitsvalgte i seksjon helse og sosial

» Til seksjon helse og sosial

 

 

BEKKESTUA OMRÅDE

 

Arbeidslag / Tjenestested

Plasstillitsvalgt,   Mobil,     Mailadresse

 

Bolig m/service:
Bekkestua bolig m/serv          

 

Anne Mari Sandvoll    Mobil: 98 87 88 45          

anne.sandvoll@baerum.kommune.no

Miljøarb.tj/samlok.bolig:
Bærumsveien og Jernveien 39  
Haugtun          

 

Dag Aarestrup    Mobil: 90 76 06 10          

dag.aarestrup@baerum.kommune.no

Hjemmebaserte tjenester:
Stabekk, Haslum, Jar Jenny Hendseth    Mobil: 48 14 40 26          

jenny.hendseth@baerum.kommune.no

 
» Til seksjon helse og sosial
 
 

HØVIK OMRÅDE

 

Arbeidslag / Tjenestested

 

Plasstillitsvalgt,   Mobil,     Mailadresse

 

Bolig m/service,          

rehabil. , sykehjemspost:

Henie Onstad   Brook Teshome Molla   Mobil: 45 21 21 13          

buye_t@yahoo.com

   
Miljøarb.tj./samlok.bolig:  
Hjemmebaserte tjenester:
Blommenholm Torbjørg Misund    Mobil: 48 12 89 38          

tmisund53@gmail.com

 
» Til seksjon helse og sosial
 

 

ØSTERÅS OMRÅDE

 

Arbeidslag / Tjenestested

 

Plasstillitsvalgt,   Mobil,     Mailadresse          

 

Bolig m/service:

Capralhaugen bolig m/service 1          

 

 

Capralhaugen bolig m/service 2

 

Geir Mevik    Mobil: 99 02 02 54          

mevik63@gmail.com

Miljøarb.tj./samlok.bolig:
Elgfaret/Bj. Skauvsv.          

 

Lenin Castellanos   Mobil: 90 05 73 65          

lenin.castellanos@baerum.kommune.no

Hjemmebaserte tjenester:
Hosle  
Eiksmarka  
Øvrevoll  
Østerås dement Lisbeth Warp    Tlf: 67 50 89 60          

lisbeth.warp@baerum.kommune.no

 
» Til seksjon helse og sosial
 
 

LOMMEDALEN OMRÅDE

 

Arbeidslag / Tjenestested

Plasstillitsvalgt,   Mobil,     Mailadresse

 

Bolig m/service:
Belset          

 

 Grid Brunvand Saga   Mobil: 93 26 71 73          

gsaga@baerum.kommune.no

   
Lommedalen inkl. hj.baserte tjenester Nina-Jeanett Larsen    Mobil: 93 62 00 05          

nina-jeanett.larsen@baerum.kommune.no

Miljøarb.tj./samlok.bolig:
Per Skreddersvei          

 

 

Gamle Lommedalsvei boliger

Berit Stokkehaugen    Mobil: 92 66 01 30          

berit.stokkehaugen@baerum.kommune.no

 

 

Skule Bjarkli    Mobil: 45 85 06 41

skule@bjarkli.com

Bærums Verk:
Gruvemyra          

Gullhaugveien

Nedre Gullhaug

           

 

Hjemmebaserte tjenester:
 
» Til seksjon helse og sosial
 
 

RYKKINN OMRÅDE

 

Arbeidslag / Tjenestested

 

Plasstillitsvalgt,   Mobil,     Mailadresse

 

Bolig m/service:
Gamle Drammensvei bms Line Brevik    Mobil: 97 51 71 88          

line.brevik@baerum.kommune.no

Miljøarb.tj./samlok.bolig:
Levrebakken/Sleipnersvei          

 

 

Belsetveien boliger

 

Jeanette Olsen Mobil: 46 54 80 86          

jeanette.olsen@baerum.kommune.no

 

Tove Sommervik   Mobil: 48 18 52 57

tove.sommervik@baerum.kommune.no

Norby bo- og arb. Kollektiv          

 

 

Brekkeski boliger

Rune Heien    Mobil: 97 05 24 20          

rune.heien@baerum.kommune.no

 

Ellen Ottesen Linstad     Mobil: 91 19 00 67

ellen.linstad@gmail.com

Saubakken bolig  Larissa S. Dadajeva Mobil: 47 08 00 44    

larissa.dadajeva@baerum.kommune.no

Paal Bergsvei arbeidslag Kurt Bjørvik    Mobil: 90 55 33 29          

kurt.bjorvik@baerum.kommune.no

Askelia Manmeet Kaur    Mobil: 92 21 60 57         

manmeetgolan@yahho.no

Emma Hjort Boliger:       Høyrabben 8  

 

Høyrabben 3

 

Tokes vei

 

Tokerudkollen

 

J. A. Lippestads vei 14 bolig

 

J.A. Lippestads vei 20 bolig

Mona Matsson    Mobil: 91 75 85 07  

mona.matsson@ebnett.no 

 

 

 

Morteda Sharif Mobil: 41 00 73 49
morteda.sharif@baerum.kommune.no

Emma Dagtilbud Siri Carling    Mobil: 41 44 72 30          

siri.carling@baerum.kommune.no

Regionalt Aktivitetssenter Bård K Dahl Mobil: 47 26 73 66
bdahl@baerum.kommune.no     

 

Tanumvn. 280          

 

 

Vara

Ann-Britt Henriksen    Mobil: 95 14 47 51          

ann-britt.finsveen@baerum.kommune.no

 

Vegard Bjørå Floa    Mobil: 90 67 79 15

vegardfloa@gmail.com

Vangkroken 3          

 

 

Vangkroken 5

 

Hauger Park

Helge Engelund    Mobil: 91 13 54 78          

helge.engelund@baerum.kommune.no

 

Olga Vlachogianni      Mobil:94 25 88 29

olga.vlachogianni@baerum.kommune.no

  

Espen Lorentzen    Mobil: 41 30 49 56

espen.lorentzen@baerum.kommune.no

Åsbråtan Pernille Smebye    Mobil: 98 64 43 35          

pernille.smebye@baerum.kommune.no

Åsterud bo og arb kollektiv Trudi M Magnus Mobil: 40 47 83 85          

trudi.mikkelsen@baerum.kommune.no

Hjemmebaserte tjenester:
Berger Anna Rundhaug    Mobil:  47 15 12 95          

anna.rundhaug@baerum.kommune.no

Kolsås/Skui Sigurd Solberg    Mobil: 92 62 69 42          

sigurd.solberg@baerum.kommune.no

 
» Til seksjon helse og sosial
 
 

SANDVIKA OMRÅDE

 

Arbeidslag / Tjenestested

 

Plasstillitsvalgt,   Mobil,     Mailadresse

 

Bolig m/service:
Atriumgården Atefhe Badavi    Mobil: 93 81 73 96          

atefhe.badavi@baerum.kommune.no

Miljøarb.tj./samlok.bolig:
Damveien-Evjebakken Thor D I Hartviksen    Mobil: 41 06 21 41          

thor.hartviksen@baerum.kommune.no

Ruglandsveien  
Levrestien 12 bolig Stine Marie Johansen   Mobil: 40 06 88 20          

stinemariejohansen@hotmail.com

Strandallen/Anthon Walles Odd Leonard Larsen    Mobil: 91 12 95 31          

odd.larsen@baerum.kommune.no

Hjemmebaserte tjenester:
Avd.Sandvika Milos Alvirovic    Mobil: 40 22 64 29          

milos.alvirovic@baerum.kommune.no

Nattjenesten Karoline Bjoland   Mobil: 95 10 15 18          

karo.bjo@online.no

 
» Til seksjon helse og sosial
 
 

INSTITUSJONER

 

Arbeidslag / Tjenestested

 

Plasstillitsvalgt,   Mobil,     Mailadresse

 

Berger:
Berger bo- og behandling          

Berger bolig m/service

Candido Lorenzo    Mobil: 41 41 22 57 candido.lorenzo@baerum.kommune.no
Vara May B. Bjerketvedt    Mobil: 40 84 52 07          

may-bente.bjerketvedt@baerum.kommune.no

Dønski:
Dønski bo- og behandling          

Dønski bolig m/service

Trygghetsavd.

Sykehjemspost

Dagsenteret/vaskeriet

Mette Tangen Karlsson    Mobil: 90 12 07 75
          

mette.karlsson@baerum.kommune.no

Østerås bbs avd.Eikstunet          

 

 vara

 

 

Tove Bertelsen    Mobil: 48 15 80 00          

bertelsen.tove@gmail.com

 

Wenche Strømme Mobil: 90 58 71 88

wenche.stromme@baerum.kommune.no

 

Lønnås:
Lønnås bo og behandling          

Lønnås korttidsavd

Lønnås rehab.

Lønnås dagsenter

           

 

 

Gunnlaug Kleppe    Mobil: 91 85 02 16

gunnlaug.kleppe@baerum.kommune.no

 

 

 

 

Mariahaven bo- og behandling          

Første etg

 

Andre etg


Gro Norderhaug Dahl 
Mobil: 90 75 10 15      

gro.dahl@baerum.kommune.no     

 

Kari Trosholmen    Mobil: 98 05 90 24
kari.trosholmen@baerum.kommune.no

Nordraaks vei bo- og          

Behandling

Snjezana Rakanovic    Mobil: 94 20 59 54          

rakanovics@yahoo.com

Stabekk:
Stabekk bo- og behandling  
Avd. 1       

Avd. 2

 

Stabekk Hospice

Caroline Stang Crantz Mobil: 47 80 03 69
caroline.crantz@baerum.kommune.no
       

Marina Glisic Mobil: 45 02 13 40
marina.glisic@baerum.kommune.no

 

Katarina Storbjørk   Mobil: 92 26 71 18
katarina.storbjork@baerum.kommune.no

Stabækktunet:
Stabækktunet bo- og behandling          

 

 

Vara

Carlo Manzano    Mobil: 92 40 44 22          

carlo_manzano@mail.com

 

 

Stabækk dagsenter          

 

Vara

Johanne B. Stene    TLFP: 67 80 80 15          

johanne.stene@baerum.kommune.no

Solbakken bo- og behandling          

 

 

Første etg

 

Andre etg

 

 

Gabriel Abay Debretsion Mobil: 97 02 46 92
ghebremedhin.debretsion@baerum.kommune.no     Christelle          

Nygård-Konan Mobil: 40 65 92 28
christelke382@hotmail.com

Solvik bo- og behandlingssenter

avd korttidsavdeling

Gulzar Muhammet Mobil: 47 87 51 15

gulzar.muhammet@baerum.kommune.no

Solvik bo- og behandlingssenter           

avd.1,2 og 3.

 

           

Olaug Kristin Haugo Mobil: 93 42 90 17

olaug.haugo@baerum.kommune.no

 

 

 

 

Vallerområdet:
Vallerhjemmet bo- og behandlingssenter Tone – May Karlsen   Mobil: 40 20 04 79          

tone-may.karlsen@baerum.kommune.no

Vara Elin Torill Odinsen    Mobil: 41 40 20 16          

elin.odinsen@baerum.kommune.no

Østerås  
   
Myrvangveien
Vara  
   
 
» Til seksjon helse og sosial
 
 

SENIORSENTERENE

 

Arbeidslag / Tjenestested

 

Plasstillitsvalgt,   Mobil,     Mailadresse

 

Bærum Øst:          

Østerås

Stabekk/Jar

Haslum

Ringhøyden senior/kultursenter

Else Synnøve Stenberg    Mobil: 41 30 14 03          

else.stenberg@baerum.kommune.no

Bærum Vest:          

Rykkin

Kolsås

Tanum/Jong

Lommedalen

Henie Onstad

Else Synnøve Stenberg    Mobil: 41 30 14 03          

else.stenberg@baerum.kommune.no

Tildelingskontoret Cecilie Brendås    Mobil: 40 62 55 84          

cecilie.brendas@baerum.kommune.no

 
» Til seksjon helse og sosial
 
 

PRIVATE INSTITUSJONER

 

Arbeidslag / Tjenestested

 

Plasstillitsvalgt,   Mobil,     Mailadresse

 

Landbø omsorg/ Prima omsorg avd. Asker og Bærum Josephina Violeta Magdula  Mob: 41 16 30 92          

josephina.magdula@yahoo.com.ph

Aleris ungplan & BOI AS 
avd. Høvik akutt
 Merete Svinsås Mobil: 41 33 19 80
Evidensia Kolsås Dyreklinikk Camilla Falck Mobil: 99 41 91 91          

camilla.falck@evidensia.no

Godthaab opptreningssent.  
Gullhaug bo- og behandlingshjem          

 

 

Vara

 

Gry Dølerud    Mobil: 91 30 78 48          

grydolerud@gmail.com

 

Kristin Tellevik    Mobil. 92 68 81 98

ktellevik@gmail.com

Stenimed AS- bolig Celina Marthinsen    Mobil: 93 21 03 71          

celina_marthinsen@hotmail.com

 
» Til seksjon helse og sosial
 
 

KOMMUNE HELSE / PSYKISK HELSE

 

 
 

PSYKISK HELSE ETABLERTE BOLIGER

 

Arbeidslag / Tjenestested

 

Plasstillitsvalgt,   Mobil,     Mailadresse

 

Rubo            

Trygve Høgebøl    Mobil: 41 60 17 17

trygve.hogebol@baerum.kommune.no

Slependveien Bofellesskap/          

/Gyssestadveien

 

Svanhild Alvestad    Mobil: 48 10 33 32          

svanhildalvestad@hotmail.com

 
» Til seksjon helse og sosial
 
 

PSYKISK HELSE NYE BOLIGER

 

Arbeidslag / Tjenestested

 

Plasstillitsvalgt,   Mobil,     Mailadresse

 

Folkevangveien/Rødskiferveien  Anne Lise E. Nilsen    Mobil: 99 51 05 15          

anne.nilsen@baerum.kommune.no

Kirkegårdsveien Bofellesskap          

 

Høst boliger

Roar Andreas Bråtteng    Mobil: 99 54 90 01roar.bratteng@baerum.kommune.no    

 

Vestre Hauger boliger/natthjem      Maria Godunko Mobil: 97 64 91 14    

maria.godunko@baerum.kommune.no

 
» Til seksjon helse og sosial
 
 

RESSURSSENTER FOR PSYKISK HELSE

 

Arbeidslag / Tjenestested

 

Plasstillitsvalgt,   Mobil,     Mailadresse

 

Bjørnegård psy.sos.sen. Wilma Birkeland  Mobil: 41 43 83 20         

 

wilma.birkeland@baerum.kommune.no

 

Vara  Maja Kolle Giljarhus    Mobil: 90 74 84 23          

maja.giljarhus@baerum.kommune.no

Walles Mestringssenter  
Helsetjenester avd.
Asker og Bærum Krisesenter
Tonje Bratsberg Moen Mobil: 92 86 33 52          

tonje.moen@baerum.kommune.no

 
» Til seksjon helse og sosial
 
 

BARNEBOLIGER INDIVIDUELL / AVLASTING

 

Arbeidslag / Tjenestested

 

Plasstillitsvalgt,   Mobil,     Mailadresse

 

Glitterudbarnebolig Ingrid Fyrileiv    Mobil: 90 63 91 94          

ingrid.firyleiv@baerum.kommune.no

Helgerud barnebolig  
Solbergvn.Avlastningshj. Anne Marie Bjerkelund    Mobil: 48 17 92 64          

anne.bjerkelund@baerum.kommune.no

Stanga Avlastningssenter          

 

 

Høvik avlastningssenter

 

Irina Bulaj    Mob: 96 75 37 58          

irina.bulaj@baerum.kommune.no

 

Sewasew Silestie Johannessen

Mob: 41 22 45 48

sewajoha@hotmail.com

 
» Til seksjon helse og sosial
 
 

BARNEVERNTJENESTEN

 

Arbeidslag / Tjenestested

 

Plasstillitsvalgt,   Mobil,     Mailadresse

 

Barneverntjenesten:
Avd. Omsorg          

 

 Line Hårside Mathisen    Mobil: 45 86 52 21          

line.harseide.mathisen@baerum.kommune.no

Valler botiltak  
Avd. Lomma          

 

Karen Marie Singstad Mobil: 45 86 99 94          

karen.m.singstad@baerum.kommune.no  

Haugtunveien hybelfellesskap          

 

Boubacar Diallo    Mobil: 95 10 62 54          

boubacad1@hotmail.com

» Til seksjon helse og sosial
 
 

PSYKISK HELSE AMBULERENDE TEAM

 

Arbeidslag / Tjenestested

 

Plasstillitsvalgt,   Mobil,     Mailadresse

 

Område Øst Britt Bakke    Mobil: 99 21 38 41          

britt.bakke@baerum.kommune.no

Område Vest  
Rustjenesten          

 

 

Vara

 

 

Sosialfaglige tjenester

Ann Solveig Eriksen    Mobil: 97 50 44 43          

ann.eriksen@baerum.kommune.no

 

Larry Frasch   Mobil: 97 09 70 99

larry.franch@baerum.kommune.no

 

Hege Kjær    Mobil: 91 70 37 07

hege.kjar@baerum.kommune.no

Utekontakten  
 
» Til seksjon helse og sosial
 
 

HELSESTASJONENE

 

Arbeidslag / Tjenestested

 

Plasstillitsvalgt,   Mobil,     Mailadresse

 

Øst:          

 

 
Vest:          

 

 
Folkehelsekontore/ legevakten og Ila          

 

Vara

           

 

Inger Johanne Ydalus    Mobil: 91 11 14 84

hanne.ydalus@baerum.kommune.no

FAS          

 

 
 
» Til seksjon helse og sosial
 
 

OPPTRENING OG REHABILITERING

 

Arbeidslag / Tjenestested

 

Plasstillitsvalgt,   Mobil,     Mailadresse

 

Ergo-og fysioterapi voksne Marita Skansen          

marita.skansen@baerum.kommune.no

 

» Til seksjon helse og sosial

Leder
Bjørn M. Johnsen

Lederen har ordet

Privatiseringsvedtaket ble stoppet

I fjor ved disse tider hadde Høyre og Frp vedtatt at nærmere 1000 av kommunens ansatte skulle privatiseres. Det er nå ingen hemmelighet at det gjaldt sykehjemmene på Berger, Østerås og Nordraaks vei, samt Omsorgsboligen Gml. Drammensveien. Da jeg hørte om beslutningen, trodde jeg ikke det kunne være sant. Det ble også startsignalet til Fagforbundets største kampanje for å beholde de tusen kommunale stillingene.

 
Vi brukte alle de kanalene vi hadde. Det var innspill i media, kontakt og møter med politiske partier og ikke minst samtaler med administrasjonen. Vi benyttet enhver anledning til å informere om de konsekvensene dette ville få både for brukere, kommunen og ikke minst for alle de kommunale ansatte. Det var ikke tvil om at de ansatte ville måtte ta regningen med de betydelige reduserte lønn- og arbeidsvilkår som de ville få hos de private selskapene. Vår kampanje ble avsluttet med et stort innlegg i Budstikka under tittelen «Det er ikke for sent å snu».  
 
Til alles lettelse snudde til slutt H og Frp, og Formannskapet vedtok enstemmig for noen måneder siden at disse arbeidsplassene skulle forbli kommunale. Jeg er langt fra sikker på om dette ville blitt resultatet uten Fagforbundets store engasjement i denne saken. I møtet i Formannskapet opplyste en av Høyretoppene at de ikke hadde vært klar over konsekvensene av sitt første vedtak. Det er ikke til å tro. Her gjør Høyre Bærum kommunes største privatiseringsvedtak «ever» og i ettertid påstår de at de ikke skjønte konsekvensene av det de skulle vedta. Det er skremmende.  
 
Men Høyre og Frp har ikke latt seg skremme av det de ikke skjønte. I samme Formannskapsmøte vedtok de at neste sykehjem skulle konkurranseutsettes til private tilbydere. . Det er derfor viktig at Fagforbundet fronter kampen mot konkurranseutsetting videre i fremtiden. Det gjelder ikke bare i pleie og omsorg heller. På barnehagesektoren synker prosentandelen av kommunale barnehager fra år til år. Sakte, men sikkert. Det samme gjelder renholdstjenester.  
 
Vi ser nå også at et stort internasjonalt selskap prøver å etablere seg på tjenesteområder som alltid har vært kommunale Det gjelder HR, lønn og regnskapstjenester. Selskapet har inngått avtaler med flere kommuner og som de opplyser, er interessert i å lære de norske regler og systemer. Jeg ser nok av store utfordringer fremover.  
 
Disse utfordringene må vi ta med oss da vi går til stemmeurnene i september. Vi vet hvem våre venner er.  
 
Bjørn M Johnsen
Linker
 
 
 
 
40271-350d1e6242adea329a094b67c33f1e14-e723671860d11ad3f4559f21fd58b60ckaffekurs  
 
Hjemmehjelp  
Ansatte